Jõhvi tehnoloogiakool otsib juhti

Järgmisel sügisel Jõhvis avatava uue tehnoloogiakooli asutajad avasid konkursi koolijuhi ja -meeskonna leidmiseks. Kandideerima on oodatud kõik, kes soovivad anda oma panuse Eesti haridusinnovatsiooni.“Uue põlvkonna tehnoloogiakooli käimalükkamine, meeskonna kujundamine, õppeprogrammi juurutamine, esimese kohordi väljaõpe ning edukale karjäärile suunamine võiks õigele inimesele olla tõeline väljakutse,” ütles üks kooli asutajatest Rainer Sternfeld. “Ootame kandideerima neid, kel huvi arendada tehnoloogiaharidust ning kogemust luua toimiv kogukond kooli, piirkonna ja tehnoloogiasektori vahel.”


Rahvusvahelisel 01 Education System (01Edu) programmil töötama hakkav kool pakub 200 huvilisele aastas võimalust omandada tasuta praktiline IT-haridus. Õppetööga koos pakub kool õpilastele tasuta elamispinda, mentoreid ning võimalust õppetöö vältel tutvuda erinevate tööandjatega, kes otsivad enda kiiresti arenevatesse tehnoloogiaettevõtetesse uusi töötajaid. Sarnase mudeliga koole on üle maailma lõpetanud rohkem kui 40 000 inimest.

Edukas koolijuhi kandidaat oskab töötada kiiresti muutuvas keskkonnas, on vähemalt 5 aastat juhtinud inimesi või koordineerinud kogukonnaelu, kasuks tuleb ka rahvusvahelises meeskonnas töötamise kogemus. “Eeldame kiiret õppimisvõimet ja lõputut uudishimu, suurepärast probleemilahendamise oskust ning võimet mõelda loovalt, kriitiliselt ja analüütiliselt,” loetleb hea koolijuhi omadusi Rainer Sternfeld. Kindlasti on koolijuhi ametis vaja osata eesti, vene ja inglise keelt ning valmisolekut pidevalt viibida Jõhvis.


“Kui koolijuhi roll ei tundu täpselt sobiv, kuid idee kõnetab ja on soov Jõhvi tehnoloogiakooli tegemistes kaasa lüüa, siis andke endast märku,” ütles Rainer Sternfeld. “Uue koolijuhi esimene ülesanne on oma meeskonna loomine.”


Uus koolijuht saab ametisse asuda 1. jaanuarist (või hiljemalt veebruaris 2021), põhipalk on 3500 brutotasuna. Kandideerimise tähtaeg on 1. detsember ja seda saab teha aadressil talendipank.fontes.ee.


Jõhvi tehnoloogiakool on 2021. aasta sügisel Jõhvis avatav uudne iseõppel põhinev täiskasvanute programmeerimiskool. Asutajate soov on mitmekesistada Eesti haridusmaastikku ning pakkuda kohalikele inimestele ja Ida-Viru regioonile tervikuna uusi arenguvõimalusi. Jõhvi tehnoloogiakooli asutajad ja eestvedajad on Taavet Hinrikus, Marek Kiisa, Mari-Liis Kitter, Maarja Pehk, Merlin Seeman, Rainer Sternfeld, Ede Tamkivi ja Martin Villig.
Kontakt:

TULEVIKU TEHNOLOOGIAHARIDUS MTÜ

info@tulevikukool.ee

Projekti toetavad:

Ahti Heinla, Martin Henk, Magnus Hiie, Taavet Hinrikus, Ott Kaukver, Märt Kelder, Marek Kiisa, Mari-Liis Kitter, Inga Kõue, Stiina & Taisto Lehti, Rain Lõhmus, Kristjan Maruste, Veljo Otsason, Carlos Paniagua, Maarja Pehk, Andrus & Elina Purde, Martin Rand, Merlin Seeman, Rainer Sternfeld, Helen & Martin Tajur, Ede & Sten Tamkivi, Taavi Tamkivi, Jaanus Tamm, Kärtu & Priit Vaikmaa, Martin Villig, Markus Villig.